BU KEZ BAŞKA

Yazar Selda Yurt, Puslu Yayıncılık’tan çıkan yeni romanı “Bu Kez Başka”da, bizleri otuz yıl öncenin Bodrum’unda başlayan bir yasak aşk hikayesinin peşinden sürüklüyor.

Mutlu bir çocukluk ve gençlik döneminden geçen Öykü, anne-babasının tek ve kaygısız kızı iken 80’li yılların sonuna doğru Bodrum’la tanışır. Hayatına mutlu mesut burada devam etmeye o anda karar verir. Yaşadığı büyük acı Öykü’nün hayatı, kendini, her şeyi sorguladığı ilk gerçek travmadır. . Etrafında O’nu seven dostları sayesinde tekrar hayata tutunmuşken, bu sefer de gerçek aşkla tanışır. Bu aşk, Öykü’yü yerden yere vurur ve bir hastalık gibi her organını sarar.

Roman, bir yandan genç kahramanın aşk, ihtiras, tutku, özgürlük duygularıyla derinden tanışmasını hikâye ederken, diğer yandan doğup büyüdüğün yerden çıkıp Bodrum’da yeniden ayakta kalma mücadelesi ve yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunma konularını işliyor.

“Bu Kez Başka” ‘Siz beyler ve bayanlar; İlk görüşte yasak aşka inanır mısınız? Ya da nereden başlanır yasak ilişkiye?  Hem de Bodrum’da!’ sorusunu okuyucunun kendisine yeniden sormasını sağlıyor.

Bu Kez Başka
Selda Yurt
184 Sayfa

 

Kitaptan
Bir kadeh, bir kadeh daha efkar dağıranlar bir yandadır Bodrum’da sabah namazına gidenler de… Tekneyle kız ayarlamayı düşünen kart zamparalar da, o tekneye çeyizi düşen kızlar da… Aşkı Bodrum’da sanan da, bulan da… Tek gecelik maceralarını buraya saklayan, yaşadıkları yerde namus harici konuşmayan evli barklı, çocuklu kadınlar, çapkınlığa gelmiş erkeklerle çarpıştıklarında herkese bir anı verir Bodrum, kimsenin namusuna karışmaz.

… Gözlerimin içine bakarak ‘bana güven’ dedi. Gülümsedim. İçimden neler geçiyordu neler…
A şıkkı ‘Güven’ çünkü seni iyi becereceğim.
B şıkkı ‘Güven’ çünkü kimse duymayacak.
C şıkkı ‘Güven’ çünkü ilerde karım olacaksın.
Hangisi Soramadım…

Selda Yurt hakında
“1968’de Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi ekonomi bölümünü bitirdi. İş hayatına bankacı olarak başladı .Daha sonra Güneş Hayat Sigorta ve Merkez Sigorta’da bölge müdürü olarak görev yaptı. 2002-2004 yılları arasında TRT’de “Gülümse” adlı müzik programını sundu.”Bizim Evin Halleri” adlı dizide oyuncu olarak,”Ne Seninle Ne Sensiz” adlı dizide senarist olarak, “Derin Denizde 36 Gün” adlı programda yine sunucu olarak görev yaptı.

Yazmak bırakmadığı bir sevdası olsa da ilk kitabı “Keşke” ye ulaşması 2010’lara denk gelmiştir. “Bu Kez  Başka” ile bu uzun yolda kararlı olduğunun altını çizmiştir.

 

 

Sizin İçin Önerdiğimiz Yazılar