Doğa Resimleri ve Doğa Sloganları

Doğa sevgisiyle ilgili sosyal medyada çok şey paylaşılır. Hele de hayvanlarla insanların arasındaki sıcacık ilişkiler biraz kurgusal biraz duygusal bütünlükle servis edilir. Doğru mu yanlış mı, salt kurgu mu bilemeyiz içimizden geçen ise keşke doğru olsa. Dikkatinizi çekti mi bilmem, keşke sözcüğünün altında hep inandırıcılıktan uzak olunma durumu var. Hep aynı kuşku. Güzel de olsa çirkin de olsa uç örneklere karşı duyduğumuz bir kuşku.
Doğaya Bak, Kendini Gör!
Slogansa slogan. Doğayı temiz tuttuysan, çevre temiz ise ağaçlar kesilmemiş ve yerinde duruyorsa, ağacın gölgesinde iki sevgili oturmuş, gelecek planı yapıyorsa işte o zaman sen de temiz havanın, temiz bir doğanın parçası oluyorsun.
Ayı Mısın Ulan!
Bu cümleyi de sık duyarız. Kaba saba adamlara, hakaret için söylenir, öfkeli bir dildir, kavga nedenidir..
Gerçekte ise bu söz ayılar için hakarettir. Ayılar, doğada tüm canlılar gibi yaşamayı ve saygı duyulmayı hak eden canlılardır. Ayılar ne hemcinslerini ne de başka canlıları dolandırmazlar, onların haklarını gasp etmezler. Onlara bilerek, tasarlayarak kötülük etmezler. Adama ayı desen, cinayet nedeni olur. En iyisi ne adama ayı, ne de ayıya adam demek doğaya hizmet etmez.

Çocuğu Koruyan Köpek
Burada insan olmaya çalışan bir canlı mı görürsünüz yoksa insanlıktan çıkma gayretinde olan başka bir canlı mı?
Ah güzel hayvanlar, sizin gibi sevmeli hayatı. Hesap etmeden…

 

Sizin İçin Önerdiğimiz Yazılar