Erciyes’te Kış Tatili Keyifli Geçer!..

Erciyes’te Kış Tatili fikri oluşturacak birden çok neden var. Erciyes’e karlar düşmeye başladı… dağdaki otellerin sayısında artış yaşanırken, başta Rusya ve İran olmak üzere yabancı taleplerde artış var…

Edindiğimiz güncel bilgilere göre Erciyes’te 10 tane konaklama tesisi var.  Bu kış Rusya ve İran merkezli yabancı turist talebi yaşanmakta. Bu yoğunluğu dikkate alan yetkililer uçuşları planladılar. Moskova ve Tahran’dan Kayseri’ye direkt uçuşlar 29 Aralık’ta başlıyor…

Kış turizminde Erciyes çok önemli bir yer tutmakta. Konaklama tesisleri başta olmak üzere seyahat severleri memnun edecek yeni gelişmeler yaşanmakta. Örneğin Erciyes’te  toplam yatak kapasitesi 1.450 olan 10 konaklama tesisi bulunmakta.

34 farklı pisti, beş ayrı kapısı bulunan ve toplam uzunluğu 102 kilometre olan pistleriyle yoğun ilgi görmeye devam eden Erciyes’te kış tatili için şimdiden girişimlerde bulunmanızı öneririz. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta.  Merkezdeki Radison Blu, Hilton, Holiday Inn gibi oteller kış boyunca konaklamalarını ‘kayak paketi’ olarak seçenek sunuyor. Konaklama, yemek, skipass, transfer gibi hizmetler söz konusu pakete dahil hizmetler…   Erciyes’teki otellerde yer bulamazsanız merak etmeyin, şehir otelleri de dağdaki otelleri aratmayacak konfora sahip… Dağdaki tesislerin fiyatları ise bize göre çok yüksek  değil.

Erciyes Dağında her sezon yeni bir gelişme yaşanmakta. Bu  sezon ise Hisarcık Kapı’da yeni bir eğitim alanı oluşturulmuş durumda. Böylece acemi pistine herkes değil eğitim almış kişiler alınacak. Eğitim ücretlerinin ise makul bir seviyede tutulacağı, pahalı olmayacağı belirtiliyor.

Erciyes’te Snowboard

Develi Kapı’da bulunan ‘Snowpark’ alanı genişletilerek yeni rampalar eklenmiş durumda. snowboardcılraı sevindirecek gelişmeler bunlarla sınırlı değil. Ayrıca alana bir de öze freerida bölümü oluşturulmuş.

Özellikle yılbaşını Kayseri’de geçirmek isteyen tatilciler için hareket zamanı geldi de geçiyor bile. Keza bu yıl kış boyunca Moskova ve Tahran’dan  Kayseri’ye ‘charter’ uçuşlar yapılacak.

Dağın zirvesinde kar keyfini yaşamak isteyenler için  Erciyes uygun bir bölge.  Skipass ücretleri Türkiye’deki diğer bölgelere göre daha uygun. Fiyatlar geçen yılki fiyatlarla aynı. Zam yapılmamış yani öğrenci skipass ücreti 400, normal 500 TL ….

Dünya Snowboard Kupası’nın son ayağı, geçen yıl olduğu gibi  bu yıl da Erciyes’te yapılacak. Dünyanın en iyi snowboardcuları katılacağı yarışlar 3 Mart’ta düzenlenecek. Erciyes bu sene de uluslararası spor ve sosyal organizasyonlar açısından yoğunluk yaşayacak.  Redbull Jump&Freeze etkinliği  ocak ayında,   Avrupa Kar Voleybolu Kupası ise 14-15 Mart’ta düzenlenecek.  25 Mart pazar günü ise  Engelliler Festivali düzenlenecek. Dağ kampının da yapılacağı etkinliklere çok sayıda katılım olması bekleniyor. Yine ‘Koç Fest’in bir ayağı da Erciyes’te yapılacak. Erciyes’te, 25 kilometre içinde, dört ayrı kapı kış sporlarını yapmak mümkün. Kapıların adları şöyle: Develi, Tekir, Hisarcık, Hacılar.

Sizin İçin Önerdiğimiz Yazılar