İnternetten Hap Almak, Hapı Yutmaktır!

Uzmanlar sürekli uyarıyor, sorumluluk sahibi web sitelerinde sağlık haberleri verilirken sürekli uzmana danışın ifadesi vurgulanıyor. Bir çok ciddi ve bilimsel kaynaktan konuyla ilgili uyarılar sıralanıyor ama halen aynı tehlikeli sorun devam ediyor.
İnternetten ilaç siparişine devam…  Bitkisel haplar peynir, ekmek gibi satılıyor.

En Çok Erkek Ürünleri ve Zayıflama İlaçları Tehlikeli
Bir sağlık uzman anlatıyor;   her gün onlarca elektronik mektup geliyor.  Bu ilaçlar faydalı mı? Filanca ilaç büyütür mü, filanca hap geciktirir mi, filanca kür zayıflatır mı? Efendim internette şu kadar paraya satılan filanca hapı alsam 5 cm uzar mı?

İşin özü şu ki, kolay yoldan para kazanmanın yolunu öğrenen hileciler, kolay yoldan sonuca ulaşmak isteyenleri avlamakta.

İnternetten İlaç almak Zararlı mı?

Manavdan et, kasaptan meyve, pastahaneden turşu almak ne kadar isabetliyse ilaçları da eczane dışı herhangi bir yerden almak o kadar mantıklıdır. Üstelik ilaçlar kimyasaldır ve kimyasallar tehlikeli maddelerdir. Yanlış ve orantısız kullanımı geriye dönüşü olmayan sağlık sonuçlarına neden olur.

 Zararlı Kimyasallar mı, Bitkisel mi?

Dünya sağlık örgütü veya ülkemiz Sağlık Bakanlığı onayı olmayan tüm tabletler, bitkisel karışımlar vb ürünlerin tek amacı ticaridir. Bu ürünleri kullanan insanların sorunlarının giderilmesi bi tarafa tedavinin gecikmesi hatta zora girmesi söz konusudur. Özellikle yukarıda bahsettiğim erkeklere özgü haplar, içerisindeki kimyasallar nedeniyle ek sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Karaciğer sorunları başta olmak üzere aşırı kullanım nedeniyle depresyon ve diğer ruhsal sıkıntıları tetikleyebilmektedir.

Tarım Bakanlığı Onaylı Olması Yeterli mi?

Bu cümleyi kullanan kişiye aynen şu soruyu yöneltmeli ve gerçekten mantıklı bir yanıt almalısınız. Neden Sağlık Bakanlığı Onaylı Değil. Konuya noktayı koyacak cümle de şu şekildedir aslında: Sağlık Bakanlığı neden bu kadar kirli, gerçek dışı reklamlarla satış yapan ürünleri tamamıyla toplatmıyor veya yasaklamıyor…

Tüketici Mahkemelerine Başvurun

Diyelim ki inanmak istiyorsunuz, sahte yorumculardan duyduğunuz bir haftada etkisini gösterdi, 3 ayda 10 kilo zayıfladım, 2 cm kalınlaştı, 20 dakika uzadı, vb cümleler sizin aklınızı çaldı… Hiç bi işe yaramayan, zaman ve paranızı, en önemlisi umutlarınızı çalan bu düzenbazlara karşı küçük bir oyun oynayın, tüketici mahkemesine başvurun… Satıcı mı bulunmuyor, o zaman bu ürünün reklamını yapandan alın paranızı.. Tabi giden sağlığınızı hiç bir kurum size geri veremeyecektir…

Hap Almak,  İlaç Almak değildir!

İlaç satan yerler, kendilerine iletilen ve reçete adı verilen bir bilgiye mahsuben ilaç satışı yapar. Bu demektir ki, ilaç kullanımı, miktarı ve türü kişiden kişiye değişir. Doktor her hastaya aynı ilacı yazmaz, aynı ilacı her hastaya aynı miktarda vermez, bir takım yan etkileri, kullanılan başka ilaçları, vücudun alerjiye vb duyarlılığını dikkate almadan reçete yazmaz.

Fakat Ben Manken Gibi Olmak, Herkül’e Dönüşmek İstiyorum…

Gelin kendinize büyük bir iyilik yapın… Hekim tavsiyesi olmadan, mantıksız işler peşinde hayaller dünyasında gezmeyin…

Açık Link ve Kaynak Belirtmeden Paylaşılamaz…

Sizin İçin Önerdiğimiz Yazılar