Muzaffer Tayyip Uslu’nun Kitabı

Şimdilik adlı kitabın kapağıDillerden düşmeyen Film, Kelebeğin Rüyası’nda oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un başarıyla canlandırdığı şair Muzaffer Tayyip Uslu’nun Kitabı yeniden yayımlandı. Muzaffer Tayyip Uslu’nun Kitabı’ının adı “Şimdilik”  O yalnız şiir yazardı, imanı gevremiş parasızlıktan… Ciğerlerinden sonra kalp işi..

Yıl 1946, henüz yirmi dört yaş… Arkadaşı Rüştü Onur’la ortak bir kader, verem… Tek şiir kitabı olan Muzaffer Tayyip Uslu’nun kelebek gibi kısacık ömrü… Şimdilik’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan bu yeni baskısında dergilerde yayımlanan şiirleri ve yazıları da yer alıyor.
Parasızlıktan imanı gevreyen bir şairin, ciğerlerinden sonra kalbine vuran aşk ağrısı…

Sokakların ellerinden öperim
Bana yaşamasını öğretmişlerdi
Dost olsun, düşman olsun
İnsanlara iyi günler dilerim

Hızla popülerleşen bir yapımda geçen bu gencecik iki şairin fakirlikle, hastalıkla mücadelesi…
Kelebeğin Rüyası ile ‘Şimdilik’ bir şairin kitabı daha okuyucusuyla gecikmiş bir buluşma yaşayacak.
Artık sadece Zonguldaklı şair Muzaffer Tayyip Uslu olmaktan çıkıp belki dünyanın tanıdığı evrensel bir şair olarak yerini alacak… Yılmaz Erdoğan’ı kutlamaktan başka bir şey düşünmek zor.

Yılmaz Erdoğan’a bir teşekkür de bizden olsun
Medyanın, yükselen yeni değerlerin, paranın, ünün, gücün; Şiirsiz bir kuşak oluşturma projesine ‘Şimdilik’ bir dur dedği için..

Onur Genç Ada

 

admin
Latest posts by admin (see all)

Yazar Hakkında: admin

Şiir, öykü, deneme, anı ve kültür sanat haberleri... Yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir. e-posta: sombahar.com@gmail.com

İlgili Yazılar