ÇEŞNİGİR KANYONU VE KÖPRÜSÜ

Zaman, tıpkı bir mercekten geçen huzmeler gibi süzülürken yola çıkıyoruz. Merceğin odak noktası Çeşnigir Köprüsü ve Kanyonu. Bozkırın ortasında bir vaha, mavi bir nefes. Geçmiş ise bozkırda ağustos esintisiyle... Tamamı »

ÇAMLIDERE BENLİ YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Haziranda Bir Avuç Huzur Keşke düşüncelerim de kapansa, gözlerim kapanınca. Fırtına, William Shakespeare                                Gün... Tamamı »

EMEKLİDEDE TEPESİ

Ömrümüzden bir kış daha geçip gidiyor. Kaç kış geçirdiğimi düşünürken gökyüzünde akıp giden bulutları seyreder gibiyim. Geçen zamandan bize arta kalan anıları ağırlarken mahir olmalı insan. Yoldayım; uzaklara gitmenin... Tamamı »

ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ

Utanç tuğlalarıyla, parmaklıklarla Örüldü yapılan her hapishane. Oscar Wilde İnsan susmalı… Öykü anlatıcısının sesine kulak vermeli. Her yazmayı düşündüğümde, beni susturan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışıyorum. Çağdaş bir zamanda... Tamamı »

ÇOCUK KALBİM CİN ALİ MÜZESİ’NDE

Çocuk kalbim Cin Ali Müzesi’nde… “Affan Dede’ye para saydım,/Sattı bana çocukluğumu./Artık ne yaşım var, ne adım;/Bilmiyorum kim olduğumu.” (Cahit Sıtkı Tarancı) Ankara, Tunalı Hilmi’deki Bülten sokakta ilerliyoruz. 32 numaralı... Tamamı »