Öykü: Çağın Buluşu | Ramazan Teknikel

O sabah tüm televizyon kanalları, radyo istasyonları ve sanaldaki tüm iletişim araçları aynı haberi geçti: “Çağın buluşu! Büyük uğraşlar sonucu icat edilen duyguları tersine çevirme cihazı satışa sunuldu…” Ve... Tamamı »

Kan Kırmızı Kaldı Geriye

İşi insanla uğraşmaktı. İnsanla uğraşmak zordu ama seviyordu işini. Yoğunluk, bedensel ve ruhsal yorgunluklara davetiye çıkarırdı çoğu zaman. Bazen öyle olurdu ki yorgunluğunu düşünecek zamanın bile olmazdı. Bir kahve... Tamamı »

ERKEN BİR RÜZGÂR GİBİ

Hiçbir şey demedi. Bakışlarımı yüzünün bütün çizgilerinde ama özellikle tepesinden iki yanına, oradan da omuzlarına doğru kara bir su gibi akan kıvırcık saçlarında gezdirdiğimi fark ediyordu. Sanırım ona hiç... Tamamı »

ACILI OLAN…

AYLANUR BİLGİLİ İnsanlar, teknoloji ve dünya gelişirken, bir yandan güzel şeylerin yok edilmesi ne kadar acı… Eskinin keyifli ve buğulu anılarını hatırlatan her şey tek tek yok oluyor. En... Tamamı »

ÖYKÜLER, ANILAR…

Yerel yönetimler, bulundukları şehirlerin gelişmesine katkı amacıyla onlarca kültürel etkinliğe imza atar. Burada söz konusu edilen kültür endüstrisi denilen bir dizi farklı alandaki etkinliktir. Şehrin her yanındaki bireye bunlar... Tamamı »